Maya Koleji Maya Koleji Maya Koleji
3.5

Bu okulun ortalama puanı : 3.5

624 kez oylandı

Maya Koleji

Maya Koleji

Maya Koleji
Hayri Çeçen Sokak No: 4 06450 Yeni Oran - ÇANKAYA / ANKARA, Ankara Ortaöğretim,
0312 491 14 90 http://www.kolejlerburada.com/kolej/24-ankara-ortaogretim-maya-koleji.html
Oyla:
Maya Koleji Kullanıcı Oyu: 3.7 / 10 (624 oy)
Maya Koleji Sosyal İmkanları
 • Anaokulu
 • Anadolu Lisesi
 • Araştırma Merkezi
 • Yüzme Havuzu
 • İlköğretim
 • Yaz Okulu
 • Etüt Merkezi
 • Revir
 • Ortaogretim
 • Çift Dilli Eğitim
 • Spor Salonu
 • Yemekhane
 • Fen Lisesi
 • Kutuphane
 • Akıllı Tahta
 • Kulüpler
 
Blue
Renk ile gösterilen özellikler Kolej'de bulunan özelliklerdir
Blue
Renk ile gösterilen özellikler Kolej'de bulunmayan özelliklerdir
Blue
Renk ile gösterilen özellikler henüz sisteme girilmemiştir.
Maya Koleji Puanları
Eğitim
3.7
Disiplin
3.4
Aktivite
3.2
Güvenlik
3.7
 

Bu kolej hakkında sen neler düşünüyorsun?

Yorumlar (24) Yapılan yorumlardan tamamen yorumcular sorumludur
 
asım balkaya Okul Hakkındaki Düşüncesi: Muhteşem
asım balkaya
asım balkaya 16 Haziran 2016, 12:21
(0)  Oyver Oyver
 
ben bu okulu tanımıyorum
AYNUR GÜRKAN Okul Hakkındaki Düşüncesi: Muhteşem
AYNUR GÜRKAN
AYNUR GÜRKAN 08 Haziran 2016, 10:17
(0)  Oyver Oyver
 
MERHABA,
Biz bu okula geçen sene kayıt yaptırdık. Kayıt yaptırmadan önce bu sitedeki olumsuz yazıları okudum ve önyargı ile okula görüşmeye gittim. Okulun müdürünün yaklaşımı çok modern geldi ve ikna oldum ve kayıt yaptırdım. Daha önce başka özel okula gitmiş biri olarak karşılaştırma imkanım oldu. Özellikle dikkatimi çeken en önemli unsur çocuğumda özgüvenin ve huzurun gelişmesidir. Benim çocuğumda uyum sorunu vardı. Bu okulda çocuklar hırçın değil. Öğretmenler özellikle çocuklara çok duyarlı. Onlarla ilgileniyor ve çatışma ortamı, rekabet olmadan onların eksiklerini tamamlamayı hedefliyor. Ayrıca insanları sevmeyi. Çevereye ve insanlara duyarlı olmayı aşılıyorlar. Kısacası bizim çocuğumuzun ruh sağlığını okullarının başarısından daha çok düşünüyorlar. Diğer okul gibi çocukları yarıştırıp gereksiz çok fazla test yüklemek yerine onların sağlıklı olrak ilerlemelerini hedefliyorlar. Ben bu okul sayesinde çocuğumu kazandım. Kendini geliştirdi. Tüm çalışanlara teşekkür ederim. Yaptığı mesleği sevdiği için ve gerçekten bir değer ortaya koymaktan mutlu olmayı ticaretten ön plkanda tutan kişilere çok ihtiyaç var. Bu anlamda benim çocuğumu kendi okul başarısı için hırpalamayan ve onları her anlamda düşünen bu okulu yürekten destekliyorum.
E.D Okul Hakkındaki Düşüncesi: Berbat
E.D
E.D 06 Haziran 2016, 20:14
(0)  Oyver Oyver
 
3. Yılımız ve ticarethaneden kurtulacamoz günü iple çekiyorum!
Halil Okul Hakkındaki Düşüncesi: Berbat
Halil
Halil 13 Eylül 2015, 14:47
(0)  Oyver Oyver
 
Yorumunuz yayın kriterlerimize uymadığından dolayı yayımlanmamıştır.
Bahadır şengül Okul Hakkındaki Düşüncesi: Fena Değil
Bahadır şengül
Bahadır şengül 23 Mayıs 2015, 23:23
(0)  Oyver Oyver
 
Açıkçası isimsiz Msj yazan kişileri buraya yani yorumların içinde göstermek yanlış! Bu sitenin görevlileri hakkında isimsiz biri kötü birşey yazsa çamur at izi kalsından başka birşey değildir.
Ben çocuğumu iyi bir eğitim alması için gönderecek yer araştırıyorum ama yorumlarda görüyorum ki Ankara'daki bütün kolejlerde verilen eğitim sıfır!!!
Yazık ! Öğretmenlere, eğitimcilere, ve öğrencilere çok yazık
Ticaret bu işin olmazsa olmazı bunu biliyoruz ama devlet okuluna göndermediğimizinde çocuklarımızın üstünde olumlu bir farkındalık yaratılması düşüncesindeyim.
bahadir genc Okul Hakkındaki Düşüncesi:
bahadir genc
bahadir genc 02 Mayıs 2015, 17:54
(+2)  Oyver Oyver
 
Ben bu okullarda nasil bir egitim oldugunu bilmiyorum cunku ben maya kolejinin bazi mobilya montaj islerini yaptim yanimda bir kac arkadasla birlikte onlarda bende paramizi alamadik cunku bizi cagiran ömer isimli şahis yani isi alan tasoran sahis tum arkadaslara borclu ve vermiyor maya kolejinin sahiplerine bu sıkınyı ilettiğimiz halde hic orali olmadilar malzeme onlardan sadece iscilik bizden oldugu icin malzemeler hep eksikti malzeme istedigimizde sonra hallederiz diye gecistirdiler bu yuzden islerde ufak montaj eksikleri oldu malum malzeme eksik olunca malzemeyi benim cebimden para verip alacak halim yok parada alamayinca isi biraktik halen alacagimiz var sayfadaki diger yorum yapan bazi arkadaslarin dedigi gibi tamamen ticaret hane gibi islerini yapan omer isimli sahis halen islerini yapiyormus tabiki yapar piyasa degeri 10 liralik isi 5 liraya yaparsa o 5 lirayida cebe atar is yapan insanlara vermezse tabiki maya koleji isleri omere verir insaatta sigortasiz 18 yasindan kucuk cocuk calistirirlarsa sigortasiz insan calistirirlarsa tabiki bunlar guzel egitim verirler gelde bu tur egitim kurumlarinin verdigi egitimden hayir bekle hem devletten %60 okul yapimi icin hiybe al hem vatandasi dolandir oh ne alâ memleket herhalde 2014 ramazan bayraminda isi biraktik halen para alacagiz ama yanlarina kalacagini dusunuyorlarsa yaniliyorlar hukuki basvurular devam edecek buradan son olarak sunu soyluyorum sahsen cocugumu ozel okulda okutacak olsam bu zihniyetteki insanlara kesinlikle birakin parayka gondermeyi bedava bile olsa göndermezdim bugun benim canimi yakar yarin baskasinin şunuda söykemeden edemiyorum hakkimi helal etmiyorum tum sorumlulara taktiri alemlerin rabbi olan allah cc birakiyorum !!!
Eski Veli Okul Hakkındaki Düşüncesi: Fena Değil
Eski Veli
Eski Veli 28 Aralık 2014, 20:49
(+1)  Oyver Oyver
 
Çocuğumu 5.sınıfın sonunda okuldan aldığımı ifade ederek yorumlarımı tarafsız bir şekilde ileteyim :
1 - Okul önceliğini açık ara ticarete vermiş. Para ön planda.Mevcut veliye 5 yıl uyguladıkları indirimi bir anda yapmazlar,işine gelirse mesajını vermekten çekinmezler.Hiç muhatap bile olmazlar,bankacı ile muhatap olursunuz.
2 - Sürekli öğretmen değişir,müdür değişir.Bunlara hazırlıklı olun.
3 - Çocuğunuzu size kusursuz olarak lanse ederler ki kafanız karışmasın,alternatif aramayın.
4 - Sorarsınız, çocuğumun eksiği varsa söyleyin dersiniz,hayatta söylemezler.Siz de sanırsınız ki çocuğunuz çok iyi. Dışarıda sınava sokarsınız,bomboş olduğunu görürsünüz.
5 - Notları kesin olarak şişirirler,en vasat öğrenci bile başarılı görünür.
6 - Çocuğu mutlu etmek için her yolu denerler,akademik başarısı hiç önemli değildir.Maya sevdalısı öğrencileri vardır.Hiçbiri okuldan ayrılmak istemez.
7 - Bu yıl yeni bir bina yaptılar,eksi öğrencilerine burayı teklif ederler ama üstüne fark isterler.Eski öğrencimizdir,bir jest yapalım demezler.

SONUÇ : Para sıkıntınız yoksa,verdiğiniz paranın karşılığını aldığınızı sorgulamayacak kadar hesapsız para harcayabiliyorsanız,mutlu,kendine güveni olan ama akademik olarak,yabancı dil olarak çok vasat veya vasat altı bir çocuk sizin için yeterli ise çok uygun. Ama parayı çok kolay kazanmıyorsanız,sınav kazanmak da önemli ise,patron,fabrikatör değilseniz çok dikkatli olun. Veya bu yazılanları bir yere not edin.Gün gelir bakarsınız. Hazır öğrenciyi işlerler ama vasat öğrenciyi hiç iyileştirmek için uğraşmazlar.Çalışma alışkanlığı da vermezler.Hiç sıkmazlar ve üzmezler de. Tek bir öğrenci tipi şikayet etmez.O da içinde olan,çalışma alışkanlığı olan,günü gününe derslerine çalışan öğrenci tipi için uygun yer.Bunlara ilaveten çocuğa güven ve sosyaliteyi de verirler,bütünlük sağlanır.
SELİN KARON Okul Hakkındaki Düşüncesi:
SELİN KARON
SELİN KARON 07 Kasım 2014, 10:03
(0)  Oyver Oyver
 
ÖZEL MAYA OKULLARI ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERİ İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE AZİM VE KARARLILIKLA YARINI BUGÜNDEN GÖREN, GURUR DUYULACAK NESİLLERİ YETİŞTİRME İLKESİYLE HAREKET EDEN BİR KURUMDUR. KAPISINDAN GİRDİĞİNİZ ANDA KARŞILAŞTIĞINIZ HER YÜZ ÖNEMSENDİĞİNİZİ VE DEĞER GÖRDÜĞÜNÜZÜ HİSSETTİRİR. ÇOCUKLAR MUTLUDUR. SADECE ÖĞRETMENLERİ İLE DEĞİL PERSONELİ İLE DE UZUN SOLUKLU ÇALIŞMA İLKESİ EDİNMİŞTİR. SÖZ KONUSU İNSAN OLAN HER DURUMDA YAŞANACAK OLASI SORUNLAR MEVCUTTUR. MÜHİM OLAN MUHATAP BULARAK SİZİ RAHATSIZ EDEN DURUMLARI PAYLAŞIP ÇÖZÜM BULABİLMEKTİR. BU HUSUSTA KURUM BİZ ANNE VE BABALARIN HEP YANINDA OLMUŞ, SORUN OLARAK TANIMLADIĞIMIZ KONULAR İLE İLGİLİ BİZİ OLUMLU İKNA ETME GÜCÜNE VE YETKİNLİĞİNE SAHİP OLMUŞTUR. ÇEVREMDEKİ PEK ÇOK KİŞİYE ÖNERDİĞİM OKULUMUZ İLE İRTİBATIM, 12 YILDIR DEVAM ETMEKTEDİR. SÜREÇTE AZİMLE GÖSTERDİKLERİ GELİŞİM, DOĞRU YOLDA OLDUKLARININ EN GÜZEL KANITIDIR. BU SÜREÇTE EMEĞİ GEÇEN TÜM MAYA AİLESİNE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.
NOT: SİTEDE YER ALAN İSİM BEYAN EDİLMEDEN YAPILAN ELEŞTİRİLERİN DİKKATE ALINMASININ DOĞRU OLMADIĞINA İNANIYORUM. 1000 ANNE VE BABANIN EVLADINI EMENAT ETTİĞİ 250 KİŞİNİN EMEK VEREREK ÇALIŞTIĞI KURUMA YAPILMIŞ HAKSIZLIK OLARAK YORUMLUYORUM.
Yeşil tılsım Okul Hakkındaki Düşüncesi: Çok İyi
Yeşil tılsım
Yeşil tılsım 17 Eylül 2014, 19:58
(0)  Oyver Oyver
 
Güzel bir okul ama bazen sıkıcı olabiliyor ve yeni incekte şubesi açıldı ona bakınn
Yeşil tılsım Okul Hakkındaki Düşüncesi: Çok İyi
Yeşil tılsım
Yeşil tılsım 17 Eylül 2014, 19:53
(0)  Oyver Oyver
 
Güzel bir okul ama bazen sıkıcı olabiliyor ve yeni incekte şubesi açıldı ona bakınn
gunesli gun Okul Hakkındaki Düşüncesi:
gunesli gun
gunesli gun 14 Eylül 2014, 12:15
(+2)  Oyver Oyver
 
Okul parasi, servis parasi, yemek parasi,kiyafet parasi, ingilizce ve ikinci yabanci dil kitap parasi, etud parasi ...simdilik aklima gelenler.servis ve yemek ucretleri bence cok yuksek.
Hakan Aslan Okul Hakkındaki Düşüncesi: Çok İyi
Hakan Aslan
Hakan Aslan 25 Mayıs 2014, 23:20
(0)  Oyver Oyver
 
Benim çocuğum 3 yıldır(5-6-7.Sınıf) bu okulda, her geçen yıl çocuğumda olumlu gidiş gözlemliyorum. Kendine güven ve ders başarısı çok iyi, okul yönetimine gösterdiği üstün performans dan dolayı teşekkür ediyorum.Bu yıl yine Mayadayız.
gamze hanım Okul Hakkındaki Düşüncesi: Kötü
gamze hanım
gamze hanım 24 Mayıs 2014, 23:19
(+2)  Oyver Oyver
 
Altı yıllık maya koleji geçmişimiz var,inanın sadece bir ticarethane.beklentilerinizin hiçbiri karşılanmadığı gibi oldukça yüksek.üstelik okul servis ücretleri, okul.,öğretmenlerini taşımak ve ekstra okulda araç bulundurmak gibi işleri de firmaya yüklediğinden çok pahalı.anlayacağınız dolaylı olarak servis şirketi üzerinden de para kazanıyor okul..hele okul müdürü akıllara zarar.her veliyle başka türlü konuştuğundan nabza göre şerbet verenlerden.hiçbir sözü bir diğerini tutmuyor maalesef.bütün öğretmenler hemen hemen yeni mezun.bundanda anlaşılacağı üzere düşük ücret ödeme politikası nedeniyle yeni öğretmen tercih ediliyor.ben yıllardır çocuğum arkadaşlarından ayrılmayımistememesi nedeniyle mecbur kaldığım okuldan bu sene kurtuluyoruz.bilginize
mayalı bebe Okul Hakkındaki Düşüncesi: Berbat
mayalı bebe
mayalı bebe 07 Mayıs 2014, 13:59
(+7)  Oyver Oyver
 
yemekler berbat sakın gelmeyin
mayalı bebe Okul Hakkındaki Düşüncesi: Berbat
mayalı bebe
mayalı bebe 07 Mayıs 2014, 13:59
(+6)  Oyver Oyver
 
yemekler berbat sakın gelmeyin
elif mina güler Okul Hakkındaki Düşüncesi: Fena Değil
elif mina güler
elif mina güler 20 Mart 2014, 17:26
(-5)  Oyver Oyver
 
benim sınıfımdaki kişiler bana çok kötü davranıyo bence çocuklar değişşin okul kalsın
anan zaa xd Okul Hakkındaki Düşüncesi: Berbat
anan zaa xd
anan zaa xd 10 Ocak 2014, 19:36
(-6)  Oyver Oyver
 
Yorumunuz yayın kriterlerimize uymadığından dolayı yayınlanamamaktadır.
Aylin Cantürk Okul Hakkındaki Düşüncesi: Çok İyi
Aylin Cantürk
Aylin Cantürk 25 Ağustos 2013, 02:35
(-2)  Oyver Oyver
 
Ben 2çocuğumu da Maya'da okutuyorum. Maya ile 8 yıllık bir geçmişimiz var. Son derece duyarlı, gayretli, iletişime ve eleştiriye açıklar. Tam bir aile havası içinde çocuklarımıza akademik öğremin yanında verdikleri değerler, akademik eğitimden daha da önemli bence. Onlara insanları, doğayı, hayvanları sevmeyi, toplum içinde yaşamayı, birbirinize saygılı olmayı, farklı düşünebilmeyi öğretiyorlar. Her 2 çocuğumunda bireysel farklılıklarını tespit edip, bizi yönlendirdiler. her2 çocuğumda bu sayede birkaç farklı sosyal alanda faaliyet içindeler.Başta Ziya Selçuk olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara ( öğretmen, idareci, kantin görevlisi, güvenlik görevlisi...) işlerini severek ve bilerek yaptıkları için teşekkür ediyorum. Okulla ilgili ailelerin beklentileri farklı olabilir, bu da memnuniyet veya şikayet olarak yansır. Biz Ankara'da çocuklarımız için en uygun okul olduğunu düşünmüştük, çok da haklı olduğumuzu anladık. Değer eğitimi ve vizyon konusunda duyarlı, etikete değil içeriğe dikkat eden aileler için uygun bir okul.
İsmini yazmaktan kaçınan yorumcunun eğitim yuvası değil derken ne demek istediğini açıklaması gerekir. Çok ağır bir itham. Kınıyorum. 8 yıllık tecrübemizde bu denli ağır bir ifadeyi gerektirecek hiçbir şeye şahit olmadık.
Aylin Cantürk Okul Hakkındaki Düşüncesi: Çok İyi
Aylin Cantürk
Aylin Cantürk 25 Ağustos 2013, 02:29
(-2)  Oyver Oyver
 
Ben 2çocuğumu da Maya'da okutuyorum. Maya ile 8 yıllık bir geçmişimiz var. Son derece duyarlı, gayretli, iletişime ve eleştiriye açıklar. Tam bir aile havası içinde çocuklarımıza akademik öğremin yanında verdikleri değerler, akademik eğitimden daha da önemli bence. Onlara insanları, doğayı, hayvanları sevmeyi, toplum içinde yaşamayı, birbirinize saygılı olmayı, farklı düşünebilmeyi öğretiyorlar. Her 2 çocuğumunda bireysel farklılıklarını tespit edip, bizi yönlendirdiler. her2 çocuğumda bu sayede birkaç farklı sosyal alanda faaliyet içindeler.Başta Ziya Selçuk olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara ( öğretmen, idareci, kantin görevlisi, güvenlik görevlisi...) işlerini severek ve bilerek yaptıkları için teşekkür ediyorum. Okulla ilgili ailelerin beklentileri farklı olabilir, bu da memnuniyet veya şikayet olarak yansır. Biz Ankara'da çocuklarımız için en uygun okul olduğunu düşünmüştük, çok da haklı olduğumuzu anladık. Değer eğitimi ve vizyon konusunda duyarlı, etikete değil içeriğe dikkat eden aileler için uygun bir okul.
Kamile Doğan Okul Hakkındaki Düşüncesi: Çok İyi
Kamile Doğan
Kamile Doğan 12 Temmuz 2013, 13:39
(+1)  Oyver Oyver
 
Benim bir çocuğum Maya Kolejinden mezun. Gayet başarılı. Hiç dershaneye göndermeden Anadolu lisesini kazandı. Akademik başarının dışında çevreye,insana,topluma ve geleneğe duyarlı bir çocuk.
Maya ailesine sonsuzca teşekkürler.
Tarık Canatan Okul Hakkındaki Düşüncesi: 0
Tarık Canatan
Tarık Canatan 12 Haziran 2013, 11:57
(+5)  Oyver Oyver
 
'sadece kar amaci güden, egitim kurumu adi altinda dupeduz ticarethane diyebileceğimiz okul!' velilerin ve öğrencilerin müşteri olarak görüldüğü yer
Bir Veli Okul Hakkındaki Düşüncesi: 0
Bir Veli
Bir Veli 15 Mart 2013, 10:44
(+3)  Oyver Oyver
 
Ben de bu yorumu neye dayanarak yazdığınızı ve ne gibi olumsuzluklar gördüğünüzü sormak isterim.
abc def Okul Hakkındaki Düşüncesi: 0
abc def
abc def 14 Mart 2012, 23:15
(+1)  Oyver Oyver
 
biraz daha ayrıntılı yazar mısınız. diğer türlü sadece "çamur" deyip geçilecek türden bir yorum.
İsimsiz Okul Hakkındaki Düşüncesi: 0
İsimsiz
İsimsiz 09 Şubat 2012, 01:20
(+15)  Oyver Oyver
 
eğitim disiplin yönetim anlayış korkunç derecede felaket çocuğumu sadece 1 yıl orada okuttum ve pişmanım eski yönetim ve öğretmen kadrosunun değişimi o okulu bitirmiş eğitim yuvası değil pislik yuvası iyice araştırın çünkü araştırdıkça eğitim yuvası olmadığını çok iyi anlayacaksınız...
Kolej İletişim Bilgileri
Adres
: Hayri Çeçen Sokak No: 4 06450 Yeni Oran - ÇANKAYA / ANKARA
Tel
: 0312 491 14 90
Fax
: 0312 491 45 75
Mail
: Gizli
Twitter
: Twitter Sayfası


Kurucu
Kurucu:
Harita

 YENİ SİTE